PILATES REZERVACE

cviky 3

Svoji hodinu Pilates si můžeš kliknutím
 

. 

PONDĚLÍ  od 17,30 do 18,30

STŘEDA  od 15,45 do 16,45

Hodinová lekce Pilates v malé skupince 7 lidí.

Cvičíme ve wellness zóně v zrcadlovém sálu hotelu  Grandhotel Zlatý Lev

Gutenbergova 126/3

460 01 Liberec, Česká republika

Logo_kytička_ležatá

PILATES skupinová lekce 

1 lekce   170,-
10 lekcí 1500,- (při zaplacení celé částky)

 

 Vstupné se platí hotově nebo převodem na účet č.: 2002265706/2010

Do poznámky pro příjemce napište: jméno a příjmení, PILATES.

 

 

Pokud nemůžete na lekci přijít, odhlaste se, prosím, v odkazu mailu, který Vám přišel v den přihlášení. Nejpozději 6 hodin před konáním lekce.     

Přihlášení na středu: přihlašujte se, prosím, v úterý do půlnoci, abych ráno mohla zjistit počet cvičících. 

Lekce se koná v případě 3 a více cvičících osob.                                                    Logo_kytička_ležatá

Cvičení si zpestřujeme pomůckami, které pomáhají posílit problémové partie. Používáme posilovací kruhy, gumy a malé gumičky, pásy a masážní ježky. Na konci každé lekce se zrelaxujeme a načerpáme novou energii dechovým cvičením, které je podpořeno intuitivně namíchaným olejíčkem. K dispozici jsou ve studiu pomůcky i podložky.

S sebou si vezměte dobrou náladu :), tričko či tílko, legíny (pokud s tím nemáte problém, tak vše přiléhavé, abych mohla kontrolovat, zda cviky provádíte správně), popř. ponožky na přejití ze šatny do cvičebního sálu, malý ručník pod obličej až budeme cvičit na podložce a pití. Boty nepotřebujete!

  • Těším se na Vás 

    měsíček 1

Cvičení Pilates propojuje tělo a mysl, aby byl pohyb účinný, vyvážený a půvabný. Za tímto skvělým cvičebnímLogo_kytička - kopiesystémem stojí Joseph Hubertus Pilates. Smyslem jeho cvičení je rovnoměrné posílení a zpevnění svalů, jehož součástí je i důkladné protažení. Důraz je kladen na zdravé držení těla, správné dýchání, přesné a plynulé provedení cviků. Pohyby jsou kontrolované, prováděné tahem, v žádném případě švihem či trháním. Cvičení Pilates zpevňuje partie v oblasti pasu, boků a hrudníku, formuje krásné, dlouhé svaly na nohách. Při cvičení Pilates je důležité soustředění, proto se nepoužívá hudba, ale řídíme se rytmem našeho dechu.

Principy PILATES METODY

SOUSTŘEDĚNÍ

Během cvičení se soustřeďte sami na sebe a na správné provedení cviku. Zkuste hodit starosti za hlavu a vnímat pouze své tělo a dech. 

PŘESNOST

Přesnost jde ruku v ruce se soustředěním. Pokud se budete snažit cvik provést přesně, zapojíte ty správné svaly. Není důležitý počet opakování, ale přesné provedení.

KONTROLA

Původně Pilates nazval své cvičení Kontrologie. Pohyb by měl být vědomý a kontrolovaný, aby nedošlo ke zranění a neublížili jste si.

DÝCHÁNÍ

Nádech nosem, výdech ústy. Při nádechu se okysličujeme a při výdechu aktivujeme hluboké svalstvo. Nebojte se vydechovat s lehkých vydáváním zvuku, tento zvuk vám pomůže udržet rytmus. Výdech pomáhá při provádění složitějších cviků. Výdech vás " vytáhne ". Pokud Vám nádech či výdech dle pokynů nevyhovuje, dýchejte dle sebe. Důležité je NEZADRŽOVAT DECH či dýchat pouze povrchově pod klíční kosti. Při nádechu se nám musí žebra rozšířit doširoka.  

STŘED A CENTRUM SÍLY

Střed těla je tvořen svaly břišními, zádovými a pánevního dna. Jedná je o hluboké svaly, které nejsou vidět, ale pro správné držení těla a našich orgánů velmi důležité. Tyto svaly aktivujeme při každém cviku.

PLYNULOST

Cviky by měly být plynulé, ladné, prováděné tahem, aby nedocházelo k poškozování páteře.  

IZOLACE

Pohyb je izolovaný, to znamená, že zapojujeme pouze konkrétní sval, odpovídající danému pohybu a vyvarujeme se zapojení dalších svalových skupin. 

RUTINA

Pravidelnost je důležitá, abychom viděli výsledky. Díky pravidelnému cvičení nás nebudou bolet záda, hlava, zmenší se nám obvod pasu, boků, nebudou nám " viset " paže a budeme mít stále dobrou náladu :).